Haber

Efes Selçuk Yeni Bir Parka Kavuşuyor

Vatandaşların talepleri üzerine Cumhuriyet Mahallesi’nde yeni park çalışması başlatıldı.

Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu’nun arkasındaki alana yapılacak olan parkta kent mobilyaları ve oyun setleri bulunacak.

AİLELERE KEYİFLİ ZAMAN GEÇİRMEK İSTİYORUZ

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Şengel, Cumhuriyet Mahallesi’nde başlatılan çalışmaları inceleyerek; “Cumhuriyet Mahallemizdeyiz. Hızla Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulunun gerisindeyiz. Burası 2000 metrekarelik otopark alanı olarak ayrılmış bir yerdi. Bu alana büyük talep vardı. Buranın bir an önce düzenlenmesi, hem yeşil alan hem de insanların rahat nefes alabileceği bir alan olması istendi. Cumhuriyet Mahallemizin yol ihalesini yaptığımız dönemde hem yolları hem de kaldırımları yaparken o ihaleye dahil ettiğimiz bir yerdi. Hanelerin araçlarını düzgün bir şekilde park edebilmeleri ve bu hanelerde yaşayan ailelerin burada keyifli vakit geçirebilmesi için park alanlarının ayrı düzenlenmesini istiyoruz. Güzel olsun Efes Selçuk, güzel olsun Cumhuriyet Mahallesi” dedi.

Cumhuriyet Mahallesi’nde alt yapı çalışmaları tamamlanan yollar kapsamında çalışmalara başlanan park alanının yanı sıra ihale kapsamında şu ana kadar 6500 metrekarelik yolun yapım işi tamamlandı. İhale kapsamında 22000 metrekare daha yol yapılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu