Teknoloji

Amazon’dan Gelen MMO Lord of the Rings Oyunu The Rings Of Power Serisiyle Çöktü

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi’ni bırakmaya pek niyeti yok. Yayınlandığı günden bu yana tartışmaların merkezinde yer alan ve izleyiciler tarafından pek beğenilmeyen “Rings of Power” dizisinin ardından Amazon, şimdi de bir Yüzüklerin Efendisi oyunu için kolları sıvadı.

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi ile işi bitmiş gibi görünmüyor.

Geçtiğimiz yıl vizyona giren Rings of Power, devasa bütçesine rağmen bırakın hayranlarını ve eleştirmenleri genel izleyici kitlesinden pek olumlu eleştiriler almamıştı. Amazon ise serinin başarısız olmasının ardından şansını oyun dünyasında deneyeceğini duyurdu.

Amazon, yeni bir Yüzüklerin Efendisi oyunu için kolları sıvadığını duyurdu.

Amazon Games ve Embracer Group’un Middle-earth Enterprises ortaklığıyla geliştirilecek olan oyun, MMO türünde olacak. Yapılan açıklamaya göre oyunda The Hobbit ve The Lord of the Rings’ten popüler hikayeler de yer alacak.

Oyun şu anda geliştirmenin ilk aşamalarında.

Kısacası oyunun ilk görüntülerini görmek için bile beklememiz gerekecek. Ayrıca açıklamada oyunun PC ve konsolları hedef aldığı da belirtildi.

Amazon Games Başkan Yardımcısı, oyuna tutkulu yaklaşımlarından da bahsetti.

Christoph Hartmann, “Oyunculara, ister orijinal IP’ler ister Yüzüklerin Efendisi gibi uzun süreli hitler olsun, yüksek kaliteli oyunlar sağlamaya kararlıyız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu